Najczęściej zadawane pytania

Spotykamy się z ogromną ilością zapytań i chętnie w miarę możliwości pomożemy każdemu. Skorzystajcie z formularza kontaktowego jeśli to możliwe, poniżej sprawdźcie czy przypadkiem ktoś już nie miał tego samego problemu 😉

KURS

 1. Czy jestem gotów na BASE jumping?
  Przede wszystkim sprawdź “Wymagania“, które należy spełnić przed kursem. Pamiętaj, że im lepiej przygotujesz się przed kursem, im więcej masz skoków z samolotu tym bezpieczniej będziesz skakał i więcej nauczysz się na kursie. Bądź w 100% pewny swojej decyzji.
 2. Czy BASE jumping jest naprawdę tak niebezpieczny?
  TAK. 
  BASE jumping jest bardzo niebezpieczny. Dlatego zrobimy wszystko, aby to ryzyko zminimalizować:
  – przekażemy niezbędne informacje, instrukcje, trening oraz opiekę
  – sprawdzimy sprzęt i pomożemy w doborze odpowiedniego
  – zabieramy wszystkich w najbardziej bezpieczne miejsca w Europie
  Pamiętaj, ze sprzęt do BASE różni się od tego, który używany jest do skoków z samolotu.
  Zawsze używaj sprzętu dedykowanego BASE jumpingowi.
  Pamiętaj jednak, że….
  BASE jumping to bardzo niebezpieczny i ekstremalny sport. Nawet jeśli robisz wszystko zgodnie z instrukcjami oraz posiadasz ogromne doświadczenie istnieje szansa wypadku oraz śmierci. Nawet jeśli Twój sprzęt jest sprawny, odpowiednio złożony oraz odpowiednio użyty nadal istnieje możliwość jego niepoprawnego zadziałania. Nic nie jest w stanie zapewnić Ci 100% bezpieczeństwa. Podczas ewentualnego kurs instruktor przekaże najlepiej jak potrafi wszystkie informacje jakie są mu znane i potrzebne do wykonywania skoków BASE.
  PAMIĘTAJ JEDNAK, ŻE ZA WSZYSTKO JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY SAM, SZCZEGÓLNIE PO OPUSZCZENIU OBIEKTU.
 3. Czy muszę posiadać wymagane 300+ skoków z samolotu?
  Nasz kurs stawia dość wysokie wymagania, często wyższe od pozostałych. Jest jednak skierowany do osób, które nie chcą zrobić jednego skoku (kursu FJC), a rozwijać się w jego każdym aspekcie. Staramy się przekazać maksymalnie dużo wiedzy.
  Najczęstsze przypadki wypadków u początkujących skoczków BASE to brak obycia w powietrzu i brak umiejętności lądowania, które niestety pochodzą z małej ilości skoków z samolotu.
 4. Ile kosztuje kurs?
  Całkowity koszt kursu to 1500 euro. Nie uwzględnia to kosztów podróży, noclegów, jedzenia, taxi etc.
 5. Zwrot kosztów w przypadku złej pogody, urazu, braku stawienia się etc.
  W przypadku złej pogody istnieje możliwość dokończenia kursu w innym terminie (bez opłat oczywiście).
  W przypadku urazu lub braku pojawienia się nie zwracamy wpłaconych pieniędzy.
 6. Ile czasu zajmuje kurs?
  Nasz kurs zajmuje pełne 14 dni i jest najdłuższym jaki można znaleźć. Trwa on tyle ze względu na ilość informacji oraz pełne przygotowanie do jak najbardziej bezpiecznego wykonywania tego sportu. To nie jest kurs FJC, a pełne informacji, intensywne i wyczerpujące przygotowanie do niesamowitej przygody.
 7. Ile skoków zrobię podczas kursu?
  Chorwacja ~ 15
  Włochy ~ 10
  Wszystko zależne jest od pogody i grupy dlatego ilość skoków jest przybliżona.
  Najważniejsze jest dla Nas Twoje bezpieczeństwo, dlatego nie opuścimy Chorwacji jeśli nie będziemy pewni, że jesteście gotowi na podróż do Włoch.
 8. Dlaczego Wasz kurs BASE jest tak drogi?
  Wbrew pozorom Nasz kurs nie jest droższy od innych, a często tańszy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę czas jaki poświęcamy każdemu z uczestników. Nie zabieramy ze sobą przeładowanej grupy (maks 2-3 studentów na instruktora) i jesteśmy w obu lokacjach wystarczającą liczbę dni (więcej niż inne kursy) aby spokojnie skoczyć wykonać odpowiednią liczbę skoków.
 9. Chciałbym odbyć kurs, ale w innym czasie. Czy to możliwe?
  Jest to możliwe, szczególnie jeśli znajdzie się inna chętna osoba. W razie zapytań wyślij e-mail na olek@base.org.pl

SPRZĘT

 1. Czy muszę mieć swój spadochron?
  TAK. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu odezwij się do Nas.
 2. Czy mogę używać swojego zaawansowanego stroju do trackowania (Squirrel Sumo, Power Suit, Tube, Squirrel Sausage etc.)?
  Tracking suit jest strojem, który w odpowiedni sposób użyty pozwala odlecieć od obiektu, z którego się skacze i otworzyć spadochron w bezpiecznej odległości.
  W dzisiejszych czasach duże tracking suity wymagają dużego doświadczenia BASE oraz skydive, dlatego na początek na pewno będziesz wykonywał skoki bez takiego stroju, stopniowo używając klasycznych strojów, aby w przyszłości użyć dużego.
  Duży track suit = duży problem. To samo tyczy się późniejszej przygody z wingsuit.

 

BASE jumping to bardzo niebezpieczny i ekstremalny sport. Nawet jeśli robisz wszystko zgodnie z instrukcjami oraz posiadasz ogromne doświadczenie istnieje szansa wypadku oraz śmierci. Nawet jeśli Twój sprzęt jest sprawny, odpowiednio złożony oraz odpowiednio użyty nadal istnieje możliwość jego niepoprawnego zadziałania. Nic nie jest w stanie zapewnić Ci 100% bezpieczeństwa. Podczas ewentualnego kursu instruktor przekaże najlepiej jak potrafi wszystkie informacje jakie są mu znane i potrzebne do wykonywania skoków BASE.
PAMIĘTAJ JEDNAK, ŻE ZA WSZYSTKO JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY SAM, SZCZEGÓLNIE PO OPUSZCZENIU OBIEKTU.
Znajdź nas na:
pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski